Živina dělá zázraky

Není tak důležité, co sníme občas, ale co jíme každý den. Alespoň pokud jde o naše zdraví a dlouhověkost. V Živině nám záleží na tom, abyste si pochutnali a zároveň pro sebe dělali to nejlepší.

Jídlo pro nás vždy bylo jedním velkým dobrodružstvím a my jsme moc rádi, že ho můžeme sdílet i s vámi. Připravili jsme si pro vás jednoduché tipy na každodenní stravování, které s vaším organismem udělají zázraky.

Živina dělá zázraky

Není tak důležité, co sníme občas, ale co jíme každý den. Alespoň pokud jde o naše zdraví a dlouhověkost. V Živině nám záleží na tom, abyste si pochutnali a zároveň pro sebe dělali to nejlepší.

Jídlo pro nás vždy bylo jedním velkým dobrodružstvím a my jsme moc rádi, že ho můžeme sdílet i s vámi. Připravili jsme si pro vás jednoduché tipy na každodenní stravování, které s vaším organismem udělají zázraky.

Kimchi

Natural, Fenykl, Pálivé, Nepálivé

Křupavý salát plný
vitamínů a probiotik

Kimchi má oproti kysanému zelí výraznější a slanější chuť, křupe, příjemně štípe a brní na jazyku. Kvašením získává zelenina intenzivnější a vrstevnatější chuť, která obohatí spoustu vašich pokrmů.

 • Pokud s Kimchi začínáte, dejte si ke každému jídlu pár vidliček pro lepší trávení a chuť.
 • Připravte si zapečený chléb s Kimchi a hummusem.
 • Udělejte si vlastní bowl! K rýži se hodí skoro všechno. My se neobejdeme bez avokáda a našeho Kimchi.

Tahini

Klasik, BIO

Natřete to nudě
v kuchyni

Lahodná sezamová pasta Tahini se hodí téměř do každého receptu. Pokrmům dodává krémovitost a dokáže pozvednout jejich chuť na úplně novou úroveň. Je také bohatá na bílkoviny, dobré tuky a vlákninu.

 • Bez tahini se samozřejmě neobejde pořádný hummus nebo lilkový dip Baba Ganoush.
 • Připravte si sytý dresink na salát nebo dip k syrové i pečené zelenině. Dejte Tahini, trošku citronové šťávy, sůl, pepř a klidně i špetku chilli.
 • Dejte Tahini, trošku citronové šťávy, sůl, pepř a klidně i špetku chilli.
 • Jen tak na chleba místo másla. Zkuste s medem k snídani.
 • Zdravější tatarka k bramborám. Přidejte česnek, petržel, sůl a citronovou šťávu.

Tahináda

Datle, Melasa, Kakao

Přirozeně
sladký a zdravý
„oříškový“ krém

Naše Tahináda vychází z tahini pasty a chutí připomíná krémovou čokoládu, akorát je bez palmáče a přidaného cukru. Zamilujete se, pokud se nemůžete nabažit přirozeně sladkého.

 • Nakrájejte si ovoce a jen tak ho do Tahinády namáčejte.
 • Přidejte na lívance, palačinky, do obilných kaší nebo do jogurtu.
 • Jedna lžička spolehlivě zažene vaše chutě na sladké.

Kimchi omáčka & Kečup

Kimchi omáčka Klasik, BBQ a BBQ Hot & Kečup Lahodný, Habanero a Dýňový

Všude tam,
kde je to suché

Rajčata se pod našima rukama proměnila v 100% přírodní kečupy a kimchi zase v jediné Kimchi omáčky svého druhu na trhu. Hodí se ke všemu slanému a suchému.

 • Naše omáčky patří do každého správného burgeru.
 • Kimchi omáčka je geniální jen tak k sýrům.
 • Dýňový kečup zkuste k restované zelenině nebo k těstovinám.

Bylinkový ocet

12 Bylin, Chilli & Bylinky, Vavřín & Česnek, Máta & Zázvor

Dodá jídlu grády
i rovnováhu

Když jídlu „něco“ chybí, často jde o kyselost. Bylinkový ocet má výrazný vliv na chuť, vůni, texturu i barvu jídla. Aktivuje naše chuťové buňky a napomáhá trávení. Prostě nám díky němu víc chutná.

 • Každé ráno si dejte sklenici vody se lžící cider octa na lačno.
 • Správná zálivka na salát má 1 díl octa na 3 díly oleje. Zkuste smíchat 40 g Bylinkového octa, 40 g dijonské nebo celozrnné hořčice, 120 g olivového oleje a sůl.
 • Zkuste přidat lžíci octa do svého oblíbeného smoothie. To budete koukat.

Naše produkty vašimi slovy

„Ocet je parádní, ovocný, jemně provoněný. Se vším jsem moc spokojená, za kvalitu a práci člověk rád zaplatí.“ – Petra Č.
„Tahini mám moc ráda a používám do hummusu. Sladká verze Tahináda mě (i moji dceru) nadchla. Už mockrát jsem v obchodě vrátila chalvu, kde mě vždy odradil palmový tuk a cukr. Krásná a zdravá alternativa přeslazených čokoládových pomazánek, které mi nechutnají. Takže delikatesa.“ – Petra Č.
„Jsem hrozně rád, že konečně někdo udělal kimchi přesně tak, jak ho mám rád a jak mi chutná. Takže děkuji, máte to fakt dobrý. Budu o Vašem kimchi básnit všude, kde budu.“ – Honza J.
„Dneska je blbej den. Došel nám kečup Živina :(“ – Marek P.
„Hodně dlouhou dobu jsem tak dobrou omáčku neochutnala. Vaše Kimchi omáčka se mi líbí i složením, to je velké plus.“ – Martina T.
„Vynikající tahini. Od teď si děláme hummusy jen z něj!“ – Jan M.
„Jako od korejské babičky. S tímhle kimchi dobývá Martin Kudera český trh superpotravin.“ – Forbes
„Živina vyrábí potraviny s maximálním ohledem na udržitelnost a bez kompromisů ve složení a chuti. A je to poznat!“ – Slevomat
„Celý příběh Živiny mě nadchnul. Sdílíme společně lásku k dobrému jídlu.“ – nutriční koučka Týna Skalická pro Dáme jídlo

Oblíbené zvýhodněné balíčky

567 Kč –14 %
Kilo a půl kimchi
3x 500g kimchi v libovolné kombinaci

Udělejte si pořádné zásoby našeho kimchi ve volitelných příchutích Kimchi Natural, Fenykl, Pálivé či Kimchi Nepálivé. Doma vám přistanou tři 500 gramové sklenice svěžího, křupavého a tak akorát štiplavého korejského zelného salátu, co pomalu kvasí do krásy. Ušetříte si díky tomu starosti, že by vám tenhle zázrak mohl každou chvíli dojít. Protože čím víc kimchi, tím líp!

Balíček obsahuje 3x 500g Kimchi ŽIVINA.

489 Kč
1 232 Kč –20 %
Nálož Živin(y)
Nálož živin pro nejnáročnější.

Žádné troškaření. Nálož živin s vysokou dávkou probiotik a skvělých chutí superpotravin, které si můžete jen dopřát. Kimchi omáčka (BBQ, BBQ Hot nebo Klasik), Domácí pečený Kečup Lahodný, Kečup Pálivý s Habanero, Tahiny 330 g, 2x Tahináda 300 g (Datle, Kakao nebo Melasa) a 2x Kimchi 500 g (Natural, Fenykl, Pálivé, Nepálivé).

Vybrané kombinaci příchutí nám prosím napište do poznámky nebo nechejte výběr chutí na nás.

990 Kč
913 Kč –14 %
Ochutnávka ŽIVINY
Zjistěte, jak chutná Živina.

Ochutnejte superpotraviny Živiny v tomto balíčku, který obsahuje: Kimchi omáčka (BBQ, BBQ Hot nebo Klasik), 2x Kimchi 300 g (Natural, Fenykl, Pálivé, Nepálivé), Domácí pečený Kečup (Lahodný nebo Pálivý s Habanero), Tahiny 330 g, 2x Tahináda 220 g (Datle, Kakao, Melasa).

Vybrané kombinaci příchutí nám prosím napište do poznámky nebo nechejte výběr chutí na nás.

789 Kč

Každým soustem zdravější

Jídlo pro nás odjakživa bylo jedním velkým dobrodružstvím. To, co jíme, má zásadní vliv na naše fyzické i psychické zdraví, stav naší planety a celkovou budoucnost lidstva.

Tato fascinace jídlem nakonec vyústila až v rodinnou firmu Živina a naše první produkty rostlinného původu. Teď už jich ve vlastní manufaktuře v Přerově vyrábíme celou řadu a neustále pracujeme na nových.

Jsme přesvědčeni, že zdraví každého z nás začíná ve střevech. Mikrobiom má vliv na naší imunitu, alergie i náladu. Také věříme v šetrné a efektivní nakládání s přírodními zdroji, aby ani našim dětem v budoucnu nedošly.

Přejeme vám dobrou chuť!
Kuderovi

Z našeho Instagramu